Duyurular

Duyurular

 • Akfen Yenilenebilir Enerji RES projeleri

  Genser Mühendislik, Akfen Yenilenebilir Enerji' ye ait Çanakkale ve Denizli’deki 4 projede toplam 242 MW güce sahip tesisler için türbin temeli betonarme projelendirme sözleşmesi imzalamıştır.  Projelerde 79.5m yüksekliğinide her biri 3.4 MW lık 81 adet Siemens Gamesa rüzgar türbini kullanılacaktır. Statik projeler Siemens Gamesa, TÜV-SÜD ve DNV-GL Hamburg denetiminden geçip, onaylanacaktır.

 • TSE Üyeliği

  Firmamız kurucu ortaklarından İnş.Yük.Müh Mert GENÇ, Türk Standartları Enstitüsü TSE-MTC150:Rüzgar Enerjisi ayna komitesine seçilmiştir. Sn. Genç, ayna komitesinde kule temeli tasarımı ve kuleler başlıkları altında katkı yapacaktır.

 • 4.İzmir Rüzgar Sempozyumu ve Sergisi

  28-30 Eylül tarihleri arasında İzmir Tepekule İş Merkezinde düzenlenecek olan 4.İzmir Rüzgar Sempozyumu ve Sergisine katılıyoruz.

  A Katı A8 de olan standımıza bekleriz.

 • Boreas EXT 2 RES

  Boreas Enerji yatırımı olarak Edirne ili Enez İlçesinde kurulacak olan Boreas EXT 2 rüzgar enerji santraline ait Nordex N100-3300-R75 model türbininin temel tasarımı, hesapları ve TEDAŞ onay işlemleri Genser Mühendislik tarafından yapılacaktır. 

 • Yenihisar RES

  Türkerler Enerji yatırımı olan Yenihisar RES projesine ait Kocaeli İli, Kandıra İlçesinde kurulacak 9 adet NORDEX N117/2400 R91 rüzgâr türbinin temel tasarımı Genser Mühendislik tarafından yapılacaktır.

 • Tire RES

  Türkerler Enerji yatırımı olan Tire RES projesine ait Kocaeli İli, Kandıra İlçesinde kurulacak 9 adet GE3.2-103 85mHH ve 13 adet GE1.7-103 80mHH rüzgar türbinin temel tasarımı Genser Mühendislik tarafından yapılacaktır.

 • Bergres RES Kontrollük

  Daha önce türbin temeli projelerini yaptığımız Dost Enerj'ye ait Bergres RES projesi kapsamında kurulacak olan GE-2.75 ve GE-3.20 türbinlerinin inşaat kontrollüğünü Genser Mühendislik olarak yapacağız.

 • Intersolar Europe 2016 Fuarı

  Genser Mühendislik olarak, 22 - 24 Haizran 2016 tarihleri arasından Almanya'nın Münih şehrinde gerçekleştirilecek olan uluslararası Intersolar Europe fuarına katılıyoruz. Bizi A3 Holündeki 438 nolu stantta ziyaret edebilirsiniz.

 • Çatalca EXT Rüzgar Enerji Santrali

  Sanko Holding yatırımı olan Çatalca EXT RES'e ait 10 adet Vetsas V117_3.3MW_91,5m türbin temeli projelendirmesi ve TEDAŞ onay süreci Genser Mühendislik tarafından yapılacaktır.

 • Boen Rüzgar Enerji Santrali

  Boen Alüminyum firmasına ait 2,3 MW kurulu güce sahip Boen Rüzgar Enerji Santrali temel tasarımı Genser Mühendislik tarafından yapılmaktadır.

 • Kartaldağı Rüzgar Enerji Santrali

  Borusan EnBW tarafından Efil Enerji A.Ş.'ne ait Kartaldağı RES projesi Temel Tasarımı için yapılan ihale sonucu Genser Mühendislik 63 MW kurulu güce sahip 13 adet Vestas V126_3.45 MW_117m model türbinin temel tasarımını yapacaktır.

 • Mey Rüzgar Enerji Santrali

  Türbin temeli Genser Mühendislik tarafından projelendirilen Mars Enerji tarafından Tekirdağ, Şarköy mevkiinde yapılan 1 türbinli ve 0,80 MW gücündeki Mey Rüzgar Enerji Santrali projesi 04.03.2016 tarihinde TEDAŞ tarafından onaylanmıştır.

 • Demircili Rüzgar Enerji Santrali

  Çalık Holding'e ait Çalık Enerji A.Ş.'nin İzmir Urla'da yapılan 16 türbinli ve 40 MW gücündeki Demircili Rüzgar Enerji Santrali projesinin türbin temel tasarımı, hesapları ve TEDAŞ onay işlemleri Genser Mühendislik tarafından yapılmıştır. Santral Şubat 2016'da devreye alınmıştır.

 • Sarpıncık Rüzgar Enerji Santrali

  Çalık Holding'e ait Çalık Enerji A.Ş.'nin İzmir Karaburun'da yapılan 12 türbinli ve 32 MW gücündeki Sarpıncık Rüzgar Enerji Santrali projesinin türbin temel tasarımı, hesapları ve TEDAŞ onay işlemleri Genser Mühendislik tarafından yapılmıştır. Santral Aralık 2015'te devreye alınmıştır.

 • Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı

  Solarex Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'na katılıyoruz.

  İstanbul Fuar Merkezi'nde, 7 - 9 Nisan tarihleri arasında 11. Hall A09 nolu stantta bizi ziyaret edebilirsiniz.

   

 • Bergres RES

  Dost Enerji firmasına ait BERGRES Rüzgar Enerji Santrali'nin 70 MW'lık güç üretecek 22 adet türbini için temel tasarım hizmeti verecek olan Genser Mühendislik; rüzgar enerji santrali temel tasarımı alanındaki toplam referansını 1614 MW'a yükseltti.

 • Eczacıbaşı Vitra Projemiz tamamlandı.

  Eczacıbaşı Vitra Grubu'na ait Bozüyük Bilecil'teki 38.000 m2 fabrika binasının çelik projelendirmesi tamamlandı.

 • Statik tasarımını yaptığımız Ontan Bayraklı ödül aldı.

  Statik tasarımını yaptığımız Ontan Gayrimenkul Geliştirme firmasının Ontan Bayraklı Rezidans Projesi, 'Sign Of The City Awards' yarışmasında 'En İyi Konut' kategorisinde 'En İyi Rezidans' ödülünü aldı. (http://www.signofthecity.com/2015-odul-sahipleri/tr/234)